הגישה שלי לטיפול

את רוב חיי חייתי במושבים באיזור ירושלים. ההתבוננות בתהליכי הצמיחה והגדילה בטבע נתנו לי השראה להתבוננות על התהליכים האנושיים המורכבים. למדתי להמתין מספר ימים עד שהזרע ינבוט ויפלס דרכו מקרום האדמה ולמדתי גם להמתין שלוש שנים עד שהעץ יתן פריו. יש עצים שבשנה הראשונה יגיעו לגובה עשרה ס"מ בלבד מעל פני האדמה, בעוד ששורשיהם יעמיקו לעומק מטר במהלך השנה ויש כאלו שיעלו מעלה מעלה, כבר בשנה הראשונה ושורשיהם שטחיים.

הטיפול כליווי

אני מאמין שכשם שלא ניתן להאיץ בזרע לנבוט כך לא ניתן להאיץ תהליכים נפשיים.

כמטפל, אני קשוב למקצב ולטבע הייחודי של כל אדם. לכל אחת ואחד תתאים גישה אחרת. יש מי שתתאים להם עבודה חזקה ומהירה ויש מי שתתאים להם עבודה איטית ועדינה, עקב בצד אגודל. יש מי שיתאימו לו שיחות טיפוליות ויש מי שתתאים להם עבודה בתנועה, מגע, ציור ומדיטציה. בגישה הזו אני לא ניגש אל המטופל עם משנה סדורה כיצד עליו לחיות, מה עליו לעשות או מה הוא צריך לתקן. אני חוקר, יחד איתו, כמלווה במסע משותף, לאן מוביל מסלול חייו וכיצד הוא יכול להביא לחייו ביטוי נרחב יותר של מהותו.

קשר ואמון

ההכרה בתהליכים הסמויים מן העין, מחייבת בצד האמונה בכוחות הריפוי הטבעיים, גם ענווה בפני הלא ידוע. אמונה בעברית קשורה באמון ולכן, יסוד ראשון וחיוני במסע המשותף שלי עם המטופל הוא יצירת קשר, קשר המבוסס על אמון. הקשר שנוצר בינינו אינו רק אמצעי אלא גם חלק מהתהליך. מה שקורה בינינו הוא שיקוף של מה שקורה גם במקומות אחרים בחיים שלך. הקשר בינינו נוצר באוירה תומכת ולפיכך ניתן לעבד קשיים במערכות יחסים דרך מה שמתרחש בינינו.

גישה תומכת ומזינה

כשם שהשתיל זקוק בראשית דרכו לתמיכה כדי לעמוד בפני הרוחות, עד שגזעו מתחזק, כך גם הגישה שלי בטיפול היא בראשיתה תומכת ומזינה. כשם שהשתיל זקוק בתחילת דרכו ליותר השקיה, כי שורשיו עדיין אינם עמוקים, כך גם בטיפול, תשומת הלב הראשונית היא להזנה ולחיזוק המטופל. בתחילה נחפש את המשאבים הפנימיים שיאפשרו את הצמיחה. ניגש למקומות חסרים וכואבים או מקומות טראומטיים בנפשנו רק לאחר שוידאנו שיש בידינו את האמצעים להיכנס אליהם וגם לצאת מהם. אם את/ה ואני נכנסים יחד לתהליך רגרסיבי ונוגעים בעברנו, זה על מנת שנוכל ללכת קדימה לכוון של התפתחות וחיזוק. הדגש הוא על הכאן והעכשיו, בהווה.

להגיע לנפש דרך הגוף, להגיע לגוף דרך הנפש

המפגש בינינו יכול להראות כמו בטיפול פסיכולוגי 'רגיל', זאת אומרת שיחה בין שני אנשים. אך הוא יכול להתפתח ולכלול בתוכו, בהתאמה למטופל ובהסכמתו בלבד, גם אמצעים נוספים. השימוש באמצעים אלו כמו למשל: מדיטציה, תנועה,  ציור או מגע אינו מהווה רק טכניקה אלא הוא חלק מתפישה שבמרכזה חיבור בין כל הרבדים, בין כל המימדים האנושיים. כשם שהצמח לוקח אנרגיה מן השמש, מן האויר וגם מן האדמה והמים, כך גם אנחנו מחברים בטיפול בין המימדים הרוחניים, הנפשיים והגופניים כדי ליצור הוויה שלמה. דרך תנועה, מגע, או נשימה, ניתן להגיע לרבדים עמוקים של הנפש. דרך מילים, חלומות או דימויים ניתן להגיע לרבדים עמוקים של הגוף. החיבור בין הרבדים השונים בגוף-נפש חושף בפנינו אפשרויות חדשות, זרימה טובה יותר וביטוי קרוב יותר למהות הייחודית שלנו.

קריאה נוספת

מה קורה בחדר הטיפולים? איך נראה טיפול בפסיכותרפיה גופנית? תוכלו לקרוא עוד בסיפורי הטיפולים או להרחיב בפרקים מהי פסיכותרפיה גופנית?למי זה מתאים ועקרונות הטיפול בביוסינתזה.

מעוניינים בטיפול?:

ניתן ליצור איתי קשר ישיר ואף לקבוע איתי פגישת הכרות לקראת טיפול פרטני או טיפול זוגי. הטיפולים מתקייימים באזור ירושלים, בתל-אביב, עמק האלה וגם טיפולים בסקייפ מכל מקום בארץ, בלי שתצטרכו לצאת מהבית.

תגובה אחת בנושא הגישה שלי לטיפול

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *