סדנה על תקשורת לא אלימה במערכות יחסים בבר גיורא 23/1


 NVC – Non Violent Communication

 

בבר גיורא  – יום שני 23 ינואר 20:00 – 22:00  בהנחיית Roberta Wall  

"צרכים אנושיים אף פעם לא מתנגשים, רק הדרכים למלא אותם  מתנגשות."

מטרת הסדנה

הצורך בהקשבה ובהבנה משותף לכולם והוא ראשוני כמעט כמו הצורך במגע ובאהבה. עם זאת, לא פעם איננו מבינים זה את זה ויחסינו מאופיינים באפיזודות באות והולכות של עלבון, תסכול, אי הבנה ופגיעות שמצמיחים מתוכם כעס והאשמות. איננו מבינים: מדוע המילים, שאמורות היו להיות גשר בין העולמות, אינן מובנות או פוגעות?

תקשורת לא אלימה (NVC – Non Violent Communication) היא שיטה מעשית ויישומית לתקשורת ויחסים בין אישיים, לפתרון קונפליקטים ואי-הבנות שפותחה לפני כ-50 שנה ע"י ד"ר מרשאל רוזנברג. השיטה הושפעה מעקרונות האי-אלימות של מהטמה גאנדי ומרתין לותר קינג ומהגישות ההומניסטיות של מרטין בובר וקארל רוג'רס.  ה'תקשורת המקרבת' מאפשרת יצירת שינוי ממשי, חיבור ואמון חדש ביחסים הבין-אישיים.

מטרת הסדנה לתת כלים בסיסיים והבנות לשינוי התקשורת הבין-אישית שלנו במשפחה, עם חברים, במקום העבודה ואף במעגלים רחבים יותר. להעמקת ההבנה על דפוסים שונים במערכות היחסים שלנו ומקומו של הדיבור והמילים.

איך נלמד ולמי זה מתאים?

הלימוד בסדנה חוויתי ויישומי. נלמד עקרונות מרכזיים בשיטה מתוך מטרה שבסיום הסדנה נצא עם כלים ראשוניים יישומיים.

אין צורך בידע מוקדם כלשהו. הסדנה תתקיים באנגלית עם עזרה בתרגום למתקשים באנגלית.

על המנחה

Roberta Wall –  מורה בכירה ל – NVC, מאמנת ומגשרת המתגוררת בארה"ב. רוברטה לימדה במרכזים שונים באירופה, אסיה, ארה"ב והמזרח התיכון. היא מלמדת ומטפלת ביחידים, זוגות, קהילות וארגונים פרטיים וממשלתיים ברחבי העולם.  כמתרגלת מדיטציה ותיקה, דרך ההוראה שלה מושפעת מטיכנת האן, הדלאי למה וגם מורים בהשפעת שורשיה היהודיים. בישראל לימדה רוברטה קבוצות רבות ומגוונות במטרה להכשיר אנשים בתקשורת לא-אלימה. בין היתר לימדה בכפר חב"ד, בישובים ערביים, בהתנחלויות וגם במפגשי יהודים-ערבים.  לאתר של רוברטה: www.steps2peace.com

 איפה זה ואיך נרשמים?

מכיוון שמספר המשתתפים מוגבל, יש להרשם מראש אצל יואב בטלפון 0547704668. הסדנה תתקיים בביתם של לילה ויואב בבר גיורא. (מול משק 75 ומול חוות חמסה. שלט 'דהרמה בכפר' בכניסה).

מחיר הסדנה 50 ₪ שישולמו ישירות למנחה ישירות

הדפסה הדפסה

סגור לתגובות.