- יואב אפטוביצר – נפגשים - https://www.nefeshbaguf.com -

סדנה לזוגות 24-25/2 תקשורת מקרבת NVC

NVC couples workhop – for english translation press here

NVC – להקשיב מהלב לדבר מהלב

סדנת סופ"ש לזוגות עם Roberta Wall  ויואב אפטוביצר 

מהי תקשורת לא אלימה (NVC)?

הצורך בהקשבה ובהבנה משותף לכולם והוא ראשוני כמעט כמו הצורך במגע ובאהבה. עם זאת, לא פעם איננו מבינים זה את זה ויחסינו מאופיינים באפיזודות באות והולכות של עלבון, תסכול, אי הבנה ופגיעות שמצמיחים מתוכם כעס והאשמות. איננו מבינים: מדוע המילים, שאמורות היו להיות גשר בין העולמות, אינן מובנות או פוגעות?

'תקשורת לא אלימה' או 'תקשורת מקרבת' (NVC – Non Violent Communication) היא שיטה מעשית ויישומית לתקשורת ויחסים בין אישיים, לפתרון קונפליקטים ואי-הבנות שפותחה לפני כ-50 שנה ע"י ד"ר מרשאל רוזנברג. השיטה הושפעה מעקרונות האי-אלימות של מהטמה גאנדי ומרתין לותר קינג ומהגישות ההומניסטיות של מרטין בובר וקארל רוג'רס.  ה'תקשורת המקרבת' מאפשרת יצירת שינוי ממשי, חיבור ואמון חדש ביחסים הבין-אישיים.

מטרת הסדנה

מטרת הסדנה לתת כלים לשינוי עמוק של התקשורת בין זוגות. הבנות מזוית חדשה מצד אחד ויישום של דרכי תקשורת חדשות מצד שני, עשויים לחולל שינויים מפתיעים במקומות חסומים ותקועים שהורגלנו אליהם ביחסינו ולהביא ליחסים קרובים ועמוקים יותר.

 איך נלמד ולמי זה מתאים?

הסדנה מיועדת לזוגות ותתקיים באנגלית עם עזרה בתרגום לעברית לפי הצורך. הלימוד בסדנה חוויתי ויישומי. נלמד את העקרונות המרכזיים ב- NVC דרך תרגול והמחשה של קונפליקטים ואי הבנות ממשיים מתוך חיינו. נתרגל יחד בקבוצה וגם בזוגות. להעשרת הבנתנו את מהות היחסים נלמד  גם רעיונות מתורתה של ימימה הקרובים ברוחם ל – NVC .

איפה ומתי?

הסדנה תתקיים בביתם של לילה ויואב בבר גיורא, בשישי ושבת של ה- 24-25 פברואר, כל יום בין 10:00 – 17:00. המשתתפים מתבקשים להביא איתם מנה צמחונית אותה נחלוק יחדיו בצהריים.

על המנחים

Roberta Wall –  מורה בכירה ל – NVC, מאמנת ומגשרת המתגוררת בארה"ב. רוברטה לימדה במרכזים שונים באירופה, אסיה, ארה"ב והמזרח התיכון. היא מלמדת ומטפלת ביחידים, זוגות, קהילות וארגונים פרטיים וממשלתיים ברחבי העולם.  כמתרגלת מדיטציה ותיקה, דרך ההוראה שלה מושפעת מטיכנת האן, והדלאי למה. בישראל לימדה בין היתר בכפר חב"ד, בישובים ערביים, בהתנחלויות וגם במפגשי יהודים-ערבים.  לאתר של רוברטה: www.steps2peace.com

 יואב אפטוביצר – פסיכותרפיסט המשלב בעבודתו טכניקות מ'התמקדות'  וטיפולים ממוקדי גוף . בוגר התכנית הבינ"ל להכשרת מטפלים בביוסינתזה. מנחה קבוצות התפתחות.   וידאו של יואב על מערכות יחסים     ראיון רדיו עם יואב על יחסים