מסע רוחני והשתלמות מיינדפולנס בדרום הודו – 10-24 בדצמבר 2017

בואו איתנו לדרום הודו בחנוכה!
טיול כייפי של שבועיים אל יופייה ושגיונותיה של תת היבשת ההודית, שזור במסע עמוק וססגוני לא פחות, אל יופייה ושגיונותיה של התודעה הפרטית שלנו. נצא להשתלמות מיינדפולנס שתתחיל בריטריט בן שלושה ימים בטירוונמלאי, בעיירתו מלאת ההשראה של ראמאנה מהארשי, מול ההר המקודש, ותמשיך דרך נופים של מים רבים, הרים ירוקים וערים עתיקות מלאות כל טוב. יחד נצלול אל תוך לימוד קדום וחדשני של הכרת התודעה ושחרורה מכבליה, במקור ממש – ארץ לידתו של הבודהה, שהעביר את הלימוד הזה הלאה, עד אלינו.

שימו לב – החבר׳ה שמארגנים את המסע וההשתלמות הורידו את המחירים משמעותית.  אם אתם/ן בעניין שווה לבדוק איתם.
תמונה קשורה

 לפרטים נוספים ולהרשמה:
שאול דולב:  0545441802 dolevs57@hotmail.com

מאיר נדב: 0522913144 nadavmeur890@gmail.com

 תוכנית ההשתלמות    

קולומבוס ביקש לעקוף את המכשולים של השבטים הפראיים האסיאתיים שחסמו את דרכם של התבלינים
לאירופה. הוא טעה, אבל גילה יבשת חדשה. הודו שאליה לא הגיע קולומבוס היא הודו של התבלינים והריחות, של האלוהויות וגלגול הנשמות, של חידת החיים והמוות, הודו של כאוס בהיר, הודו של המקדשים והנזירים, של הפרושים ושל המודטים, הודו של הבודהא.

עקרונות החשיבה הבודהיסטית שצמחו בהודו נחשבים לבעלי ממשק ותרומה לחשיבה הפסיכולוגית המודרנית. שניהם עוסקים בסבל האנושי ובכוחה של המודעות למנוע סבל. אחת התוצאות של המפגש ביניהם היא שיטות טיפוליות שמבוססות על "מיינדפולנס" שהוכיחו את עצמן כאפקטיביות בתחומים נרחבים.

ההשתלמות שלנו תתקיים בחודש דצמבר 2017 (מהלך חג החנוכה), ותעסוק בעקרונות הבסיס של החשיבה הבודהיסטית ובפרקטיקה מרכזית של הבודהיזם: אימון במיינדפולנס. ההשתלמות תאפשר למשתתפים לחוות את המיינדפולנס כפי שהוא מוכר לנו בתרבות המערבית תוך חיבור להקשר התרבותי בו נבט וצמח – ארץ לידתו של הבודהא.

ההשתלמות תתקיים תוך כדי מסע ברחבי דרום הודו. בימים הראשונים נתחיל בהשתלמות מרוכזת ולאחריה נמשיך לאורך כל המסע בשיעורים יומיים.

נצא לדרום הודו בעונה של מזג האויר הנוח והנעים ביותר. נתחיל בטירוונאמלאי שבמדינת טאמיל נאדו, מרכז רוחני עתיק, נמשיך למדוראי כשאנו מבקרים במקדשים ובשמורות טבע, נטוס, ניסע, נצעד, נשוט וננוע בנופים משתנים דרך הרי הגהאת עד לקוצ'ין שעל חוף האוקיאנוס ההודי. נסיים בכרך הגדול, מומבאי ההומה והמרתקת. יחד נטעם את טעמה של הודו ונחווה את יופיה ושיגיונותיה ממקור ראשון.

ההשתלמות מתאימה לעוסקים במקצועות הטיפול: רופאים, פסיכיאטרים, פסיכולוגים, עו"סים ועוד, ופתוחה גם למעוניינים נוספים ללא רקע טיפולי, המעוניינים בלימוד והעמקה של מיינדפולנס.

מנחת ההשתלמות: לילה קמחי , מורה בכירה למיינדפולנס ובודהיזם.

 

לפרטים נוספים ולהרשמה:

שאול דולב: 0545441802 dolevs57@hotmail.com

מאיר נדב: 0522913144 nadavmeur890@gmail.com

 

מסלול המסע

יום 1 טיסה למומבאי

נטוס בטיסה סדירה מנתב"ג למומבאי. ננחת בשעות הערב, וניסע לבית המלון. ארוחת ערב ולינה במומבאי.

יום 2 מומבאי- צ'נאי – אורוויל – פונדיצ'רי

עם בוקר נטוס לצ'נאי, משם ניסע לאורוויל שם נתחיל את סדנת המיינדפולנס. משם ניסע למלון בפודנדיצ'רי, עיירת חוף במפרץ בנגל. ארוחת ערב ולינה בפונדיצ'רי.

יום 3 פונדיצ'רי – טירוונאמאלי

נצא לסיור בפונדיצ'רי באשראם במקדש ובקולוניה הצרפתית. ניסע לטירוונאמאלי שם נקיים שלושה ימי סדנה מרוכזים. ארוחות ולינה בטירוונאמאלי.

ימים 4-6 טירוונאמאלי

סדנת מיינדפולנס בטירוונאמאלי, ביקור באתרים, הר אראנצ'ולה, מקדש ארונאצ'י והאשראם של ראמאנה מהארשי. סיור בשווקים המקומיים. לינות וארוחות במלון בטירוונאמאלי.

יום 7 נסיעה למדוראי

נסיעה למדוראי, וביקור במקדשים בדרך ובמדוראי. ארוחת ערב ולינה במדוראי.

יום 8 מדוראי – מונאר

בבוקר נבקר במקדש מינאקשי ובמוזיאון גנדי. נמשיך בנסיעה למונאר תוך טיפוס לרכס הרי הגהאת ונסיעה בין שדות תה נרחבים. בדרך נעצור לתצפיות נוף. לינה במלון על מדרונות ההר עם נוף מרהיב. ארוחת ערב ולינה במונאר.

יום 9 מונאר – שדות התה – טקהאדי

נצא בבוקר לסיור בחוות תבלינים ובשדות התה. ארוחת צהריים קלה בשטח וביקור במפעל תה. אחר הצהריים נשים פעמינו לטקהאדי. נלון במלון בשמורת הטבע טקהאדי.

יום 10 טקהאדי- אלפי

עם בוקר נצא לטיול רגלי בשמורת הטבע ונצפה בבעלי החיים ועופות בסביבתם הטבעית ובצמחייה העבותה. נמשיך בנסיעה לקרלה ותעלות הBackWaters . ארוחת ערב ולינה במלון על המים באלפי.

יום 11 קרלה, תעלות המים וזמן חופשי.

בבוקר נפליג במעבורת בתעלות המים ונחווה את החיים של המקומיים על המים. אחר הצהריים זמן חופשי למנוחה ובילוי במלון. ארוחת ערב ולינה במלון באלפי.

 

יום 12 קוצ'י- מומבאי

ניסע בבוקר לקוצ'י, נבקר ברובע היהודי ובבית הכנסת. נצפה בבית הקברות היהודי. משם ניסע לשדה התעופה ונטוס למומבאיי. נסייר אחר הצהריים באתרים במומבאי. ארוחת ערב ולינה במומבאי.

יום 13 מומבאיי – האי אלפנטה

נצא בבוקר לשייט לאי אלפנטה, שם נטייל ונכיר את האי ואוצרותיו. נשוב למומבאי לטיול רגלי באיזור הנמל. ארוחת ערב ולינה במומבאי.

יום 14 מומבאי

טיול בשווקים וזמן חופשי לקניות, בערב ארוחת ערב מסכמת. נסיעה לשדה התעופה וטיסה חזרה לישראל.

יום 15 נחיתה בישראל בשעות אחר הצהריים.

 במהלך המסע יתקיימו שיעורים יומיים באתרים שונים שיקבעו ע"י מנחת ההשתלמות.

 

הדפסה הדפסה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *