כשהבודהה פגש את ימימה

 

d79cd799d79cd794-d795d799d795d790d791סופשבוע של לימוד ומדיטציה ב-27-28 אוגוסט במרכז גוף נפש ברמת השרון

"…ינוח מחוטי הסבך המשלים אותו ולא נותנים מנוחה לליבו ולנפשו…"

תשומת הלב וההכרה הצופה מפגישים במפתיע את תורתו העתיקה של הבודהה מהמזרח ואת תורת החשיבה ההכרתית של ימימה אביטל . הבודהה הצביע על קיומו של הסבל האנושי, על הסיבה לו ועל הדרך המובילה לפתרונו. גם לפי ימימה הדרך היא חיבור בין ההכרה ובין הלב. שתי התורות מציעות עולם מושגי עשיר ומגוון המכוון לשחרור דרך תרגול והתמדה.

הדרכים אותם הורו השניים שונות וגם דומות. מושגים רבים מהדהדים את אותה האמת.  בסוף השבוע נכנס לעובי הקורה ונפגוש את שתי הדרכים הללו, דרך לימוד אישי וקבוצתי, תרגול מדיטציה ותרגילים תומכי מודעות.

זיהוי, קבלה, חקירה ואי-הזדהות הם כלים בדרך הבודהיסטית. הרגשות המרפאים: אהבה וידידות, חמלה, פירגון והערכה, נדיבות ואיזון חשובים מאוד בדרך זו. החוכמה והחמלה הינן שני צדדים של אותו מטבע חסר עובי.  דרך החוכמה  מובילה לפיתוח החמלה. דרך החמלה פותחת את ליבנו לחוכמה עמוקה. כשהשכבות נושרות מאיתנו נחשף טבע הבודהה שבכולנו.

תורתה של ימימה מבוססת על התפיסה שקיימת בנו מהות טובה, שעליה, כתוצאה מחוויות ילדות, הצטבר עומס (מתח, כעס, היסוס, ספקות). העומס מפר את האיזון ומשאיר רישומים עמוקים בנפש. העבודה היא לזהות מה בתוכנו מופעל מהעומס, וכיצד לחזור, להתחבר ולפעול מתוך המהות הטובה. הכלים הראשוניים הם קבלה עצמית, צפיה, זיהוי והפרדה בין המהות לעומס. דרך ההפרדה ודרך הבנה עמוקה של הקיום, אנחנו יכולים להתחבר ולפעול כבונים בתוך חיינו כשליבנו פתוח ומחשבתנו מחוברת לעיקר.

ימימה הדגישה שאינה מלמדת ידיעות אלא כלים שהופכים להיות חיים רק אם הם מיושמים בתוך חיינו ונובטים בתוכנו כהבנות אישיות. הבודהה הדגיש את התרגול ואת ההבנה האישית כמפתח לראייה צלולה של הדברים כפי שהם, המובילה לשחרור.  בסוף השבוע נלמד ברוח זו דרך החוויה האישית והקבוצתית. נתרגל מדיטציה, נפיח חיים בטקסטים דרך קריאה, תרגול ושיתוף ונעזר בתרגילים תומכי מודעות מתחום הפסיכותרפיה הגופנית.

על המנחים

d79cd799d79cd794-d7a7d79ed797d799-d79cd790d7aad7a8לִילה קמחי – תלמידה ומורה בדרך הויפאסנה והדהרמה. למדה ותרגלה באסיה, אירופה, ישראל וארה"ב. שהתה תקופות ארוכות במזרח, במנזרים ובמרכזי מדיטציה בודהיסטים, ועם המורה ההודי המלמד במסורת האי-שניות, ראמש באלסקר.

יואב אפטוביצר – מטפל בפסיכותרפיה גופנית באוריינטציה רוחנית. בוגר התכנית הבינ"ל להכשרת מטפלים בביוסינתיזה. תלמיד של ימימה אביטל בשיטת ה'חשיבה ההכרתית' מעל 13 שנים. משלב בעבודתו גם עבודה נפשית-גופנית לפי שיטת 'ההתמקדות' ו-SE . מנחה סדנאות על תהליכי שינוי, מערכות יחסים, קול ונפש ועוד.

הרשמה לסופ"ש ופרטים נוספים במרכז גוף נפש ברמת השרון במייל: mindbody@mindbody.co.il

או בטלפון: 03-5495149

הדפסה הדפסה

סגור לתגובות.