יחסים משוחררים – סדנת שבת בת"א 17/3/12

סדנת שבת  בין 10:00– 17:00,  'אשרם בעיר' תל-אביב, עם נגה מיבר ויואב אפטוביצר

"אֵינֵךְ צְרִיכָה לִהְיוֹת טוֹבָה. אֵינֵךְ צְרִיכָה לָלֶכֶת עַל בִּרְכַּיִךְ מֵאָה מִילִין בַּמִּדְבָּר, מִתְחָרֶטֶת.
אַתְּ רַק צְרִיכָה לָתֵת לַחַיָּה הָרַכָּה שֶׁל גּוּפֵךְ לֶאֱהֹב מַה שֶּׁהִיא אוֹהֶבֶת." (מרי אוליבר)

 האם אפשר להיות ביחסים בלי לוותר על ביטוי מלא וחופשי של כל מה שיש בתוכנו?

פעמים רבות נדמה שכדי לשמור על יחסינו, אנחנו לומדים לרצות את האחר, לוותר על הדברים החשובים לנו, להתאים את עצמנו לתפיסות חברתיות של יחסים ובסופו של דבר אנו מוצאים את עצמנו מתוסכלים וכועסים על מי שהגביל לכאורה את חירותנו. היחסים הופכים להיות בעינינו ל'כלא' ואנחנו רוצים 'לברוח' ו'להשתחרר'. אם נסתכל סביבנו נגלה שהמתח בין חופש להתמסרות, בין תשוקה לבטחון ובין מילוי צרכי להתחשבות באחר, הוא כמעט חלק בלתי נפרד ממערכות היחסים.

מה בסדנה?

בסדנה הזו אנו מבקשים לגלות באומץ איך אפשר להפסיק ולצמצם את עצמנו, לחגוג את החיוניות שלנו ולשחרר אותנו ואת שותפינו מיחסים של התחשבנות ליחסים מאפשרים ומשוחררים. נפגוש בסדנה את היחס שלנו לחלקים שאולי שמנו בהסגר ביחסינו: מיניות, תשוקה, פראות, עוצמה, חוסר הגיון, פגיעות, פחדים, חריגה מן המוסכמות ועוד.

נתבונן יחד ונכיר: מה אנחנו לא מרשים לעצמנו, מה הבן זוג שלנו לא מרשה לנו ומה אנחנו לא מרשים לו , כדי לראות איך אפשר לשחרר את היחסים מאיסורים והתחשבנויות הדדיות ולקרב אותנו ליחסים חופשיים מפחד.

כדי לשחרר את היחסים נהיה חייבים לשחרר את עצמנו ולכן נעסוק בשאלת הקבלה העצמית מול ההגבלה העצמית. מדוע אנחנו מתאמצים 'להיות בסדר' ומסתירים חלקים בתוכנו?

למי זה מתאים?

לכל שוחרי החופש והשחרור הפנימי. אין צורך להיות בזוגיות, רק להיות מוכנים לעבור תהליך אישי חוויתי ולגלות מה שעוד לא ידוע לנו.

לימוד בדרך חוויתית

נלמד באמצעות עבודה אישית וקבוצתית, בשימוש בכלים יצירתיים שונים (כתיבה, תנועה, משחק ועוד) יחד עם תרגילי מודעות. כדי להעמיק את הבנתנו במה שקורה לנו ביחסים, נלמד גם עקרונות חשובים בהשראת תורת החשיבה ההכרתית של ימימה אביטל ופילוסופיית ההתמקדות של יוג'ין ג'נדלין.

 המנחים

 נגה מיבר –  תרפיסטית ומנחת קבוצות ללימוד ותרגול 'התמקדות'. בוגרת התוכנית הבינ"ל להכשרת מטפלים ומנחים להתמקדות. מלווה תהליכי מודעות אישיים וקבוצתיים. כותבת ועוסקת בהתבוננות בקולות פנימיים, בתהליכי התפתחות ויצירה.  לאתר של נגה מיבר 

יואב אפטוביצר – פסיכותרפיסט המשלב בעבודתו טכניקות מ'התמקדות' וטיפולים ממוקדי גוף . בוגר התכנית הבינ"ל להכשרת מטפלים בביוסינתזה. מנחה קבוצות התפתחות.

 

 

 

 

הדפסה הדפסה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *