מערכות יחסים כדרך לחופש סדנה ב-13/8

דרך החיבור מתגלה המקודש – מערכות יחסים כדרך לחופש

בהשראת תורת הבודהה ותורת החשיבה ההכרתית של ימימה

סדנת סופ"ש עם לילה קמחי ויואב אפטוביצר 13.8, בין השעות 10-18 במרכז גוף-נפש ברמת השרון

 

מטרת הסדנה

מערכות יחסים הן המקום שבו נפגשת נפש בנפש, לב בלב, אדם באדם. זה המקום שבו מתגוררת הכמיהה לאהבה, לחיבור ולאחדות. ויחד עם זאת, מערכות יחסים הן גם המקום שבו אנו פוגשים חיכוכים, אכזבות, פחדים, מריבות ואורחים נוספים.

כמי שגדלו על ברכי אגדות האחים גרים, מיתוסים הוליוודיים וספרי הדרכה שונים, אנו לא פעם עומדים מבולבלים מול הפער שבין המיתוס לבין חוויותינו בחיי היום יום: 'זה לא מה שהבטיחו לי, האם יש אפשרות ליחסים אחרים?' אנחנו שואלים.

התשובה בסדנה תהיה: כן! מערכות יחסים יכולות להיות דרך נפלאה של התפתחות ושיחרור. מבעד יערות המיתוס השונים, ננסה לפלס יחד דרך ל'ארץ חדשה' של יחסים. נעזר בתורה הבודהיסטית ובתורת החשיבה ההכרתית של ימימה אביטל כדי להציע לכם כלים, הבנות ותרגולים שיאפשרו  להשתית את מערכות היחסים על בסיס חדש.

איך נלמד ולמי זה מתאים?

נשלב בסדנה את דרכי לימוד שונות: נלמד דרך התבוננות וקשב פנימי שקט המשולבים במדיטציה,  וגם דרך לימוד תהליכי הנוגע בחוויות החיים.

הסדנה מתאימה לכל מי שנושא היחסים מעניין אותו ורוצה לגשת אליו מזויות חדשות. אין צורך בהכרות מוקדמת עם תורת הבודהה או תורתה של ימימה.

כמה מן הנושאים שנפגוש בסדנה

לפגוש את הנסיך הקטן – חיבור ונפרדות, מרחב אישי ומרחב משותף בתוך יחסים.

גבולות בלי חומות – איך להישאר פתוחים ואינטימיים בלי לסגור את הלב ובלי לאבד את עצמנו.

לא כל כך נעים לראות גן סגור –  יחסים כמפגש בין הילדים הפנימיים הפצועים והאפשרות ליחסים בוגרים.

יחסים רוחניים – ממילוי צרכים הדדי ללימוד וצמיחה משותפת.

על המנחים

לילה ויואב לומדים בחייהם המשותפים את נושא היחסים המשחררים.

לילה קמחי –   מורה בדרך הויפאסנה והדהרמה, במסורת הבודהיסטית של התהרוואדה ובמסורת אי-השניות ההינדואיסטית. מנחה בריטריטים,ארוכים, סדנאות מדיטציה וקבוצות קבועות ומלווה יחידים בהנחייה אישית. בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בלימודי הודו וסנסקריט. מלמדת בעמותת 'תובנה', במרכז 'גוף-נפש' ובמסגרות נוספות.

 יואב אפטוביצר – מטפל בפסיכותרפיה גופנית באוריינטציה רוחנית. בוגר התכנית הבינ"ל להכשרת מטפלים בביוסינתיזה. משלב בטיפול עבודה נפשית-גופנית לפי שיטת ה'התמקדות'. מעמיק בתורתה של  ימימה אביטל מעל  ל- 15  שנים . לאתר של יואב:  www.nefeshbaguf.com

 הרשמה

פרטים והרשמה במרכז גוף-נפש ברמת השרון בטלפון 03-5495149.

הדפסה הדפסה

סגור לתגובות.