תיקון הנפש ברוח ימימה

לרכישת ספרי ימימה באתר 'תורת ימימה'

ימימה אביטל היא המורה שהשפיעה עלי יותר מכל. את מה שקיבלתי ממנה אני משלב בעבודתי ובחיי.  אספר תורת ימימהני משלב את הרעיונות של ימימה הן בטיפולים פרטניים והן בקבוצות לימוד. באתר תוכלו  להכיר את עיקרי הרעיונות של ימימה דרך הבנתי האישית המבוטאת במספר רב של כתבות ומאמרים שפרסמתי.  כמו כן תוכלו לצפות בוידיאו בחלקים מתוך שיעורים שהעברתי.

הלימוד של רעיונות החשיבה ההכרתית  בקבוצה וכן הלימוד היום יומיהוא הדרך המומלצת להפוך רעיונות ומילים לכלים בחיי היום יום. בחיפוש באינטרנט תוכלו למצוא מורים ומורות בכל רחבי הארץ המלמדים את גישתה של ימימה. כל מורה מלמד בצורה שונה, לפי הבנתו, בחרו את המורה שמתאים לכם. אני איני מלמד לימודי ימימה באופן המסורתי, אך מלמד קבוצות התפתחות שבהן משולבים יחד עם גישות פסיכולוגיות ותורות רוחניות גם רעיונותיה של ימימה המהווים מזה שנים חלק מרכזי מתפיסתי את העולם.

ימימה תיארה עצמה כצינור העברת מידע וביקשה מהתלמידים להתרכז כל אחד בהתפתחותו האישית ולא בדמותה כמורה. לכן, מעט מאוד ידוע על חייה האישיים.  באתר תוכלו לקרוא על חווית המפגש האישי שלי עם ימימה בכתבה שפורסמה ב NRG.

איך ומה לומדים?

הלימוד מבוסס על האינטגרציה שעשיתי בין הרעיונות של ימימה לבין חיי האישיים וגישות טיפוליות ורוחניות שונות שהתנסיתי בהן לאורך השנים. בקבוצה אנחנו משתמשים בכתיבה ככלי חשוב, כדי שלא ניתן להרגל שלנו לדחות, לסווג, להתנגד או להכניס את הדברים למסגרת של 'את זה אני מכיר'. מעבר למילים ישנו עומק, עולם שלם. אנחנו מקבלים בתחילה את הרעיונות והמילים בצורתן הגשמית ולאט לאט זוכים לחדור לעומקן של המילים, דרך חיבור לחוויה האישית שלנו. למילים יש ממשות רק אם הן מחוברות גם להבנה של הלב ולחיי היום-יום שלנו. זה אינו לימוד תאורטי, אלא לימוד מעשי המזמין אותנו לחוות מציאות ממשית בדרך אחרת. במהלך הלימוד מילים מסויימות חוזרות על עצמן ונטמעות כאבני יסוד במבנה פנימי חדש.

אבן יסוד בדרך לשינוי ושיחרור היא הקבלה העצמית. ההתפתחות איננה להפוך להיות למישהו אחר לפי מה שנדמה לי שראוי שאהיה. השינוי, התיקון, הוא חזרה לעצמי, למהות הטובה הנמצאת בתוכנו, מתחת לכל הרעש, התופעות הנפשיות השונות ככעס, קנאה, דחייה וכו'. אנחנו מבקשים לחזור ולהיות בלב פתוח, נותנים לעצמנו ולאחרים מבעד למהות הטובה שאיתה נולדנו.

אחת הדרכים להתקרב לעצמנו לאחרים היא דרך ההבנה שמה שאנחנו חווים כעצמנו, הוא אינו העצמי האמיתי. העומס אומרת ימימה הוא אינו אתה. עומס הוא מושג יסוד לכל מה שמפריע לאיזון הנפש. הוא תוצאה של מה שנרשם בנו מאז ילדותנו. לכך קוראת ימימה רישומים. הרישומים הם כצלקות שבמהלך חיינו שבות ומתעוררות, הן מפעילות אותנו במצבים שונים. אנחנו ממשיכים להתייחס לעולם כילדים שנפגעים. הכלים שנותנת ימימה עוזרים לנו לעשות קודם כל הפרדה . לזהות מה מפעיל אותנו, להבין שעומס (כמו כעס לדוגמה) מחזק אותנו באופן אשלייתי בלבד. כשאנחנו עושים את ההפרדות אנחנו יכולים להתחיל ולהפנות את תשומת הלב המלאה שלנו אל מה שמחזק אותנו. לא להדחיק, אלא להפריד ולחבר את עצמנו אל העיקר והבונה.

איך לומדים?

אני מלמד את ההבנות שלי ממה שקיבלתי מימימה כחלק מתהליך של התפתחות אישית  ובו אני משלב גם תובנות מתחום הפסיכותרפיה הגופנית, וממורים רוחניים נוספים התורמים להתפתחות כל אחד ואחד מהתלמידים והתלמידות. כל החומרים האלו משתלבים יחד ומאפשרים לבנות מבנים תודעתיים חדשים ועשירים בתוכנו. הלימוד אפשרי בדרכים שונות: הדרכה אישית במסגרת טיפולית או קבוצות אינטימיות של לימוד והתפתחות .

לקריאה נוספת

מאמרים וכתבות ,  קבוצות לימוד ימימה, שיעורים מוקלטים לצפיה

לשיעורים מפי ימימה (הספר אינו מתאים ללימוד עצמי – מומלץ ללמוד עם מורה)

סגור לתגובות.