טיול והשתלמות מיינדפולנס בטרק האנאפורנה בנפאל חוה"מ פסח 4-18 אפריל 2018

"המסע הרוחני הוא מסע אין סופי ממי שנדמה שאנחנו אל מי שאנחנו באמת" (רמאנה מהרשי)

במשך אלפי שנים יצאו בני אדם למסעות של גילוי עצמי והתמרה בארצות לא ידועות. המסע בנתיבים לא ידועים הוא הזמנה לשינוי תודעתי, בו אנחנו פוגשים את עצמנו מעבר לכותרות ולתפקידים שלנו, ללא דעות קדומות, ללא שיפוטיות, בתודעת המתחיל שיש בה סקרנות, קבלה וגם חיוך פנימי. מאפיינים אלו בדיוק הם גם יסודות תרגול המיינדפולנס ומשתלבים היטב זה בזה במסע איתנו לנפאל לטרק האנאפורנה.

במסע הזה נשלב הליכה רגלית עד לגובה של 4130 מטר מעל פני הים עם מסע פנימי עמוק: נצעד בכל יום בנופים בראשיתיים עוצרי נשימה, על גג העולם, בחיבור עמוק לטבע. תוך כדי המסע , נלמד ונתרגל את פרקטיקת המיינדפולנס שהוותה במשך אלפי שנים אחד הכלים המרכזיים לחיים מוגשמים.

ההשתלמות תכלול הרצאות בנושאים שונים של ההגות והחשיבה מכוונת המיינדפולנס, דיונים ותרגולים שמטרתם להעמיק את ההבנה דרך התנסות ישירה. בכל יום לאורך המסע יתקיימו מפגשי לימוד ותרגול, בני שעה עד שעתיים, בהתאם לאפשרויות במהלך ההליכה, בהיקף כולל של 20 שעות אקדמיות.

כמה מילים על מיינדפולנס

מיינדפולנס כפי שהוא מוכר כיום במערב הוא חלק מהפרקטיקה הבודהיסטית של אימון מנטלי, קרי מדיטציה. בעברית ניתן לתרגם מיינדפולנס כ"קשיבות", "נוכחות קשובה" או "מודעות קשובה". הלכה למעשה מדובר על מודעות בלתי שיפוטית רגע אחרי רגע לתהליכים של הגוף והתודעה המתרחשים בהווה כאן ועכשיו ובחינה עדינה ומדוקדקת שלהם דרך כלים, מושגים והבנות חדשות.

למעלה משלושת אלפים מחקרים מדעיים שנעשו בשנים האחרונות הראו שפיתוח מיינדפולנס עוזר להפחתה של מתח, חרדה ודכאון, ומגביר את תחושת הנחת והסיפוק והמימוש בתוך החיים. תרגול המיינדפולנס מכוון להתמיר את התודעה מאי נחת, מצוקה ותעתוע ולהביא לשינוי תפיסתי כולל לגבי מחשבות, רגשות ותחושות גוף, ודרכם לשינוי תפיסתי של האדם את עצמו ואת העולם.

ההשתלמות מיועדת לפסיכולוגים, לאנשי טיפול ולכל המעוניינים לרכוש כלים נוספים ולפתוח פתח למרחב חדש המאפשר להיות בקשב אחר אל עצמם ואל העולם.

מנחה ההשתלמות ומדריך הטיול

את ההשתלמות יעביר יואב אפטוביצר פסיכותרפיסט בוגר התכנית הבינ"ל למטפלים בביוסינתזה. מורה בשיטת ימימה ל'חשיבה הכרתית'. בשנים האחרונות לימד מיינדפולנס, חשיבה הכרתית ומודעות קשובה בין היתר במרכז הישראלי לרפואת גוף-נפש ברמה"ש, המכון למחקר יישומי להעצמת הרוח בחינוך, אוניברסיטת תל-אביב ועוד. מלמד בסדנאות וקורסים ומוביל מסעות רוחניים בארץ ובעולם .
יואב מנחה ומלמד בגישה אינטגרטיבית המחברת בין עולמות שונים, בין מיינדפולנס לחכמת המזרח והיהדות, בין מדעי המוח והפסיכותרפיה לרוחניות ובין גוף לנפש בדגש על מתן כלים יישומים.

הרשמה ופרטים נוספים

למילוי טופס הרשמה לחצו כאן

אנא מלאו את טופס ההרשמה כדי שנוכל לחזור אליכם עם תשובות מתאימות.

לפרטים על ההשתלמות ולקבלת סיליבוס, צרו קשר עמי קשר במייל: yoav.aptowizer@gmail.com

 

הדפסה הדפסה

תגובה אחת בנושא טיול והשתלמות מיינדפולנס בטרק האנאפורנה בנפאל חוה"מ פסח 4-18 אפריל 2018

  1. מאת יעקב‏:

    מסעותיו הרוחניים שאדם עובר בחייו אינם תלות מקום או מרחק הם מצויים באני המתגלה לאדם כשהוא מתקרב ממש אל עצמו,אל עצמיותו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *